Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Wakacje w Polsce – Bieszczady

Znudziły Ci się zagraniczne wojaże? Przejadły Ci się wypady na wieś, a na samą myśl o zatłoczonych plażach dostajesz zawrotów głowy? Chciałbyś na chwilę zapomnieć o obowiązkach i przeskoczyć do innej niż Twoja bajki?

Wakacje w Polsce nie muszą być wcale naznaczone monotonią i drożyzną. Dzisiaj chciałbym Ci zaproponować miejsce, które swoją wyjątkowością przyciągnęło na stałe niejedną osobę. Mowa tu oczywiście o Bieszczadach.

bieszczady

Skąd tak duża wyjątkowość tego miejsca?

Powodów jest kilka. Mentalność to bez wątpienia jeden z nich. Atmosfera, panująca w takich miastach jak Cisna, czy Ustrzyki Górne na pierwszy rzut oka może wydawać się naturalna. Wszystko zmienia się jednak, kiedy zdecydujemy się wniknąć w ten świat. Pierwsza rozmowa z tutejszymi, zawitanie do najpopularniejszej knajpy w Bieszczadach – Siekierezady, uzmysłowi nam, w czym tkwi czar tego miejsca. W przypadku wynajmowania pokoju, w mniej renomowanych pensjonatach można natknąć się na fascynujących właścicieli, oraz często prowizoryczny, lecz posiadający swój niepowtarzalny urok wystrój wnętrz.

Złote szczyty Połonin

Kolejną zaletą są widoki. Połonina Wetlińska, Caryńska, czy chociażby Zalew Soliński to miejsca, w które powinna udać się każda osoba powątpiewająca w stwierdzenie, że wczasy w kraju nie gwarantują już niezwykłych przeżyć. Bogaty wybór szlaków dostępnych zwiedzającym daje mnóstwo możliwości. Wakacje w Polsce często postrzegane są z perspektywy biernego plażowicza, aniżeli aktywnego turysty. Może jednak warto przełamać ten stereotyp? Dla osób, które pragną zapoznać się ze specyfiką miejsca, godna polecenia jest Bieszczadzka Kolejka Leśna. To doskonała okazja do wstępnego rozeznania w terenie i nakreślenia pierwszych planów.

W Bieszczady warto udać się, chociażby po to, by udowodnić wszystkim niedowiarkom, że spędzone wczasy w kraju niczym nie odstają zagranicznym eskapadom. Wśród osób zamieszkujących te tereny krąży powiedzenie: „do Bieszczad się tylko wraca”. Cały sens staje się jasny, kiedy już odwiedzimy krainę biesów i czadów po raz pierwszy. Każde kolejne wakacje nie będą już dla nas wyprawą, a sentymentalnym powrotem do wspomnień z zeszłego lata.

Comments are currently closed.