Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Wakacje w Hiszpanii

Aktualnie Hiszpania kojarzona jest przede wszystkim z niesamowitego tańca flamenco bądź też z budzącej kontrowersje corridy. Jest to piękny kraj zróżnicowany nie tylko pod względem terenów ale również języków jakimi posługują się mieszkańcy. W północno zachodniej części Hiszpanii obowiązuje język kataloński, dlatego też jadąc do, znanej z filmu Woody’ego Allena „Vicky, Cristina, Barcelona”, Barcelony należałoby poznać choć niektóre zwroty tego dialektu. W północnej części Hiszpanii wyróżniamy takie dialekty jak baskijski, aragoński i leoński natomiast na północnym zachodzie, Hiszpanie posługują się dialektem galisyjskim i aranejskim. Łatwo zauważyć więc, że jadąc do Hiszpanii nie wystarczy znać podstaw języka hiszpańskiego ponieważ w różnych regionach ludzie posługują się różnymi dialektami.

Okres od maja do września to najlepszy czas na wycieczkę do Hiszpanii. W zależności od tego co chce się robić na urlopie, Hiszpania oferuje różne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Ze względu na położenie na Półwyspie Iberyjskim kraj ten posiada różnorodne plaże, od piaszczystych przez kamieniste do skalistych. Piękne krajobrazy, ciepłe wody Morza Śródziemnego, miła atmosfera i przyjaźni ludzie umożliwiają ciekawy, satysfakcjonujący wypoczynek.

hiszpania-barcelonaHiszpania jest również bardzo atrakcyjna pod względem kulturowym. Posiada wiele zabytków i dzieł sztuki. Każdy region prezentuje swoją własną kulturę. Prawdziwą gratką dla miłośników Antonio Gaudiego jest Barcelona pełna jego dzieł. Będąc w Barcelonie nie można odpuścić wizyty w niesamowitym Parku Guell, wciąż budowanej świątyni Sagrada Familia czy w Szpitalu Św. Krzyża i Św. Pawła .

W Madrycie, który znajduje się w centrum Hiszpanii mieści się niesamowity park Pargue del Buen Retiro , jedno z najbogatszych muzeów, muzeum Prado, La casa de Postas czyli królewski gmach pocztowy i wiele wiele innych okazałych budowli.

Obowiązkiem każdego turysty jest skosztowanie potraw z wyjątkowej kuchni hiszpańskiej. Paella, chłodzące gazpacho, słynne przekąski tapas, czy churros to tylko niektóre z hiszpańskich przysmaków. Warto tez skosztować prawdziwego hiszpańskiego wina i Sangria czyli wina z kawałkami owoców.

Comments are currently closed.