Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Val Gardena – Dolomity

Pragniesz spędzić wymarzony zimowy urlop w alpejskim regionie Val Gardena, który zachwyci Cię niezapomnianym, bajkowym krajobrazem, czystym, rześkim powietrzem i niesamowitym klimatem? Jeżeli jesteś miłośnikiem narciarstwa lub pełnych adrenaliny przygód na jednej desce to region idealny dla Ciebie.

dolomityZnajduje się tutaj 175 km urozmaiconych nartostrad o zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki temu szusować po stokach może tu każdy, zarówno doświadczony, jak i dopiero początkujący narciarz. W resorcie zlokalizowanych jest wiele szkół narciarskich, wynająć można również przewodnika. Dzięki szerokiej ofercie rekreacyjnej możliwość nauki jazdy na nartach mają także emeryci. Wszystkie nartostrady są zogniskowane wokół miejscowości Ortisei, Santa Christina i Selva. Na stokach należących do Val Gardeny rozgrywane są zawody Pucharu Świata. Selva Val Gardena jest miejscowością położoną pod masywem Sella i panują tu najlepsze warunki śniegowe w całej dolinie. Jest to nowoczesna wioska, lecz w okolicy znajdują się także małe drewniane domki. Również Santa Christina jest bardzo atrakcyjną turystycznie miejscowością, która co roku przyciąga wielu turystów. Znajdziesz tu spokój oraz doskonale rozbudowaną infrastrukturę narciarską. Najbardziej popularną trasą jest tutaj oznaczona na czarno Saslong. Również snowboardziści znajdą w Val Gardena coś dla siebie. Nieopodal Piz Sella znajduje się border – cross przygotowany specjalnie z myślą o miłośnikach jednej deski. Również w Passo Sella stworzono wspaniały border – cross, na którym wielu amatorów jazdy na snowboardzie może sprawdzić swoje umiejętności.

Malowniczo położona miejscowość, bajkowe widoki oraz mroźne powietrze sprawią, że poczujesz się jak w raju. Jeżeli pragniesz przeżyć przygodę życia i poszusować na wspaniałych, ośnieżonych stokach wybierz się w Dolomity na narty. Val Gardena zachwyci każdego, żadnego wrażeń turystę.

2 thoughts on “Val Gardena – Dolomity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*