Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Ischgl – narty w Alpach

Mroźne powietrze, bajkowy krajobraz, ośnieżone szczyty gór. Austriackie Alpy zachwycają swoim niepowtarzalnym klimatem oraz bogatą bazą rekreacyjną, z której skorzystać mogą zarówno doświadczeni, jak i dopiero uczący się jeździć narciarze.

zima w aplach

Znajdujący się w Alpach Tyrolskich Isgchl jest stolicą rozrywki. Fani ciszy i spokoju z pewnością nie odnajdą się w głośnym, tętniącym życiem regionie, który skoncentrowany na pragnieniach młodych ludzi wciąż rozbudowuje swoją infrastrukturę. Sezon w Isgchl trwa od 30 listopada do 4 maja. Znajduje się tu aż 235 km tras narciarskich. Warto zaznaczyć, iż narciarze chętnie korzystają z wjazdu wyciągiem krzesełkowym na siodło Idjoch, które jest przejściem do szwajcarskiej części. Isgchl jest największym ośrodkiem narciarskim w Austrii. Leży na wysokości 1400 m n.p.m. W dolinie Paznaun, gdzie zlokalizowany jest Ischgl, nie brakuje również atrakcji dla snowboardzistów. Na zboczach Idalp znajduje się Boarders Paradise, czyli snowpark z aż czterema poziomami trudności. W miejscowości można również pochodzić na rakietach śnieżnych, a dodatkową atrakcją są wieczorne zjazdy na sankach najdłuższą oświetloną trasą saneczkową. Miłośnicy muld oraz jazdy w głębokim śniegu również znajdą w Ischgl coś dla siebie. Na 500 ha znajdują się dla narciarzy dwie kolejki linowe, trzy gondolowe i dwanaście wyciągów orczykowych. Turyści mają tutaj możliwość jazdy po niebieskich, czerwonych oraz czarnych trasach. Oprócz doskonale przygotowanej infrastruktury narciarskiej i wspaniałych widoków miejscowość słynie także z organizowania dla turystów darmowych koncertów muzycznych. Dla dzieci utworzono tu żłobki oraz przedszkola a także szkółki narciarskie.

Jeżeli pragniesz przeżyć niezapomnianą przygodę, szusować po wysokich stokach pokrytych grubą warstwą śniegu oraz delektować się niezwykłymi widokami wyjedź do Austrii na narty. Ischgl zachwyci Cię swoim niezwykłym klimatem.

One thought on “Ischgl – narty w Alpach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*