Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Zdrowy kot

Jeśli chcesz żeby Twój kot przez większość czasu był zdrowy wszystko co naprawdę trzeba zrobić, to podobnie jak innym stworzeniom, dać mu dobre schronienie, jedzenie, i dużo wody.   Niestety niezależnie jak się będziesz starał koty od czasu do czasy mogą chorować.

Jako właściciel kota, karmiąc go odpowiednią karmą będziesz miał pewność, dajesz mu to co najlepsze. Karma przeznaczona specjalnie dla rasy twojego kota, jest dla niego idealna,  jedzenie jest zaprojektowane, aby utrzymać zwierzę szczęśliwym i zdrowym. Warto dobrze obserwować zwierzaka – wtedy będzie można po zachowaniu poznać kiedy jest chory i trzeba jechać do weterynarza, a kiedy tylko jest znudzony lub śpiący

Jeśli kociak nie ma energii i nie zjada karmy warto udać się po poradę do weterynarza. Podobnie jeśli zobaczysz że jego futro ma przebarwienia, stało się rzadsze i sierść wypada, albo zbija się w kołtuny – wtedy również nie warto czekać i udać się po poradę do specjalisty.
Innymi często spotykanymi objawami że coś się dzieje złego są biegunka (kot odwiedza kuwetę częściej niż zwykle) czy kaszel, który nie jest tylko próbą usunięcia kulki włosia z pyska.

Aby zapewnić kotu ochronę przed częścią chorób wystarczy go szczepić. Prowadząc kartę szczepień i odwiedzając okresowo weterynarza możemy liczyć iż przynajmniej części dolegliwości uda się uniknąć i uchronimy naszego pupila przed wścieklizną czy groźnym zakaźnym zapaleniem jelita. Choroba ta uderza koty bardzo szybko i nie zostawia wiele czasu na leczenie.

Kolejną chorobą, której można uniknąć dzięki szczepieniom jest zabójcza dla kotów białaczka. Choroba szybko rozprzestrzenia się na inne koty i jeśli mamy w domu ich kilka istnieje niestety duże prawdopodobieństwo że wszystkie zachorują. Jeśli nasz ulubienie ma białaczkę, a nie był szczepiony, można leczyć go również w trakcie, trzeba jednak mimo wszystko odizolować zwierzę od pozostałych.

Jeśli dbasz o swojego kota, są szanse, że będziesz go utrzymywać w  zdrowiu przed długie  lata. Zawsze należy upewnić się, że ma dobrej jakości pożywienie i trzeba pilnować regularnych. profilaktycznych wizyt u weterynarza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*