Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Podróż ze zwierzakiem

Wakacje to czas, kiedy wielu ludzi podróżuje, a to prowadzi do dylematu co zrobić z naszym domowym zwierzakiem. Wiele osób, ponieważ nie ma komu oddać ich pod opiekę, decyduje się zabrać je ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Jeśli do takiego wyjazdu odpowiednio się przygotujemy wakacyjna podróż ze zwierzakiem może być przyjemnością i nie powodować u niego stresów związanych z nowym otoczeniem i przemieszczaniem się. Przygotowując się unikniemy stresu i niepotrzebnych nerwów – przecież jedziemy na wakacje wypoczywać, a nie złościć się i denerwować.

Wybierając hotel, w którym spędzimy wakacje należy upewnić się iż oferuje on możliwość zakwaterowania ze zwierzęciem. Większość hoteli niestety nie ma takiej opcji ale przy odrobinie cierpliwości wyszukamy hotel, który zapewni noclegi dla nas i dla naszego pupila. Z reguły trzeba wówczas dokonać dopłaty ale jeśli już zdecydowaliśmy się spędzić wakacje ze zwierzakiem trzeba będzie liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Większość linii lotniczych wymaga żeby zwierzę miało w samolocie leciało w specjalnej, zamkniętej klatce lub nosidełku. Może to być bardzo stresujące dla zwierząt, które nigdy wcześniej nie podróżowały w ten sposób. Warto więc przed wylotem potrenować na sucho, przejechać się ze zwierzakiem w takiej klatce samochodem lub autobusem na dalszą wycieczkę, pozostawić ją na podłodze koło miejsca gdzie zwierzak śpi żeby mógł sobie do niej wchodzić i wychodzić.
Stopniowo oswoi się z tego typu rozwiązaniem i jest szansa że w samolocie nie będzie sprawiał większych problemów.

Oczywiście przed podróżą należy upewnić się że mamy dla zwierzaka odpowiednią ilość jedzenia i wody. Warto zabrać również ulubione zabawki, koce i włożyć do nosidełka lub klatki – umili to podróż, pozwoli zając się naszemu pupilowi na jakiś czas i zapomnieć o stresie.

Jak widać jest wiele kwestii, które przed podróżą ze zwierzakiem trzeba przewidzieć i zaplanować. ale jest to o wiele przyjemniejsze wyjście niż myśl o oddaniu biedaka do schroniska lub pod opiekę do obcych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*