Piszemy o …

tematy ważne, ciekawe i humorystyczne

Jesteś gotowy na wakacyjną podróż? Część 1

Wyjazd do innego kraju na święta lub wakacje, jest świetnym sposobem, aby dowiedzieć się o nowej kulturze, oraz odpocząć podczas urlopu. Czasami celem podróży jest odwiedzenie rodziny, która mieszka za granicą. Niezależnie jednak od powodu, dla którego chcemy jechać w czasie wakacji do innego kraju, trzeba upewnić się, że jesteśmy do takiej podróży dobrze przygotowani.

W większości krajów europejskich wystarczy nam dowód, jeśli nie jesteśmy pewni czy dany kraj należy o strefy Schengen, a tym samym nie jest przy wjeździe do niego wymagany paszport, sprawdźmy w internecie. Dla krajów spoza tej listy trzeba będzie zaopatrzyć się przed wjazdem w ważny paszport ze zdjęciem. To pozwoli nam na pozostanie w danym kraju przez okres od 30 do 90 dni. Jeśli będzie potrzebny nam paszport trzeba pamiętać że jego wyrobienie trwa ok 4 tygodni – trzeba więc zabrać się do tego odpowiednio wcześniej.

Wszelkie dokumenty potrzebne do wyjazdu trzeba mieć pod ręką ale jednocześnie tak schowane żeby nie stały się łatwym łupem dla kieszonkowców. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku podróży z dziećmi – wiadomo, jest wówczas mnóstwo bagaży do ogarnięcia – torebki, plecaczki, wózki, butelki z napojami, ulubione zabawki …. Jeśli lecimy na wakacje samolotem trzeba również pamiętać żeby na lotnisku pojawić się odpowiednio wcześniej – z reguły jest to ok 2 godzin. Jest to czas potrzebny na odebranie bilety, odprawę bagażu i siebie.

c.d.n.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*